Czego nauczy dziecko deska do balansowania?

0
Czego nauczy dziecko deska do balansowania?

Deska do balansowania to dla dziecka wręcz nieograniczone możliwości zabawy, natomiast z punktu widzenia rodziców to zabawka doskonale wspierająca rozwój malucha. Tak naprawdę jedyną potencjalną przeszkodą jest wyobraźnia, ale z doświadczenia wiemy, że dzieci rzadko kiedy zawodzą w tej kwestii. Jeżeli zastanawiasz się, czy deska do balansowania dla dzieci jest odpowiednią zabawką dla Twojego malucha, przeczytaj nasz artykuł – wyjaśniamy, dlaczego skradła serca najmłodszych i ich rodziców.

Deska do balansowania – czy służy wyłącznie do balansowania?

W sklepach coraz łatwiej znaleźć mądrze zaprojektowane zabawki, wykonane z naturalnych materiałów, które nie tylko pozwalają dziecku przyjemnie spędzić czas, ale przy okazji wspierają jego rozwój ruchowy. Deska do balansowania dla dzieci jest odpowiedzią na naturalną potrzebę maluchów, jaką jest ruch. Skakanie, uwielbienie dla huśtawek i bieganie to czynności, dzięki którym rozwija się mózg dziecka i motoryka duża angażująca całe ciało lub jego większą część. Korzystając z deski do balansowania, Twoja pociecha uczy się:

  • świadomości swojego ciała,
  • utrzymywania równowagi,
  • prawidłowej postawy,
  • skupienia na wykonywanej czynności i kreatywności.

Dzięki desce balansującej dla dzieci maluchy przygotowują się między innymi do nauki jazdy na rowerze, skakania na jednej nodze czy gry w piłkę. Nie bez znaczenia jest również to, że platforma do balansowania stanowi wsparcie dla dzieci zmagających się z obniżonym napięciem mięśniowym oraz pozwala wyciszyć silne emocje. Deska dla dzieci do balansowania to zabawka zachęcająca do aktywności fizycznej, budząc pozytywne skojarzenia z ruchem.

Deska do balansowania to dla dzieci mały, niepozorny plac zabaw, z którego mogą korzystać na wiele sposobów – wystarczy szybki przegląd opinii rodziców, by przekonać się, że platforma z powodzeniem zastąpi tor przeszkód, zjeżdżalnię, kołyskę dla lalki lub misia, a nawet leżak, na którym można przeglądać ulubioną książeczkę. Deska balansowa dla dzieci to sprytny gadżet, który zapewni rodzicom chwilę spokoju od dziecięcych wybryków.

Czy deska do balansowania dla dzieci jest bezpieczna?

Zdecydowanie tak! Szczególnie deska do balansowania Wobbel, która jest wykonana z trwałego drewna bukowego – dostępne są również modele z dolną częścią pokrytą warstwą filcu, co uchroni podłogę w Twoim domu przed zarysowaniami. Platforma jest doskonale wyważona, a co najważniejsze jest w stanie udźwignąć ciężar do nawet 200 kg. Oznacza to, że może z niej korzystać w zasadzie każdy. Wyjątkiem są najmłodsze maluchy, dla których deska balansowa powinna być dostępna wyłącznie pod czujnym okiem opiekuna – aż do momentu, kiedy dziecko samodzielnie będzie w stanie złapać równowagę.

Gdzie zamówić platformę do balansowania?

Drewniana deska dla dzieci do balansowania to doskonały prezent dla pociech w każdym wieku – jej siła tkwi w prostocie i naturalności, która wyzwala w pociechach nieograniczone pokłady kreatywności. Szukaj jednak produktów, które nie tylko będą dostępne w dobrej cenie, ale przede wszystkim wykonane z dbałością o jakość. Nasz sklep internetowy oferuje deski do balansowania marki Wobbel oraz MeowBaby, które doskonale sprawdzą się w roli zabawki idealnej.

Deska do balansowania dla dzieci to innowacyjny w swojej prostocie produkt - wspierający rozwój gadżet jest źródłem świetnej zabawy dla najmłodszych.

Sprawdź inne polecane zabawki:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl