Krzesełka do karmienia - kiedy można je wdrożyć? 0
Krzesełka do karmienia - kiedy można je wdrożyć?

Wspólne spożywanie posiłków jest nieodłącznym elementem budowania więzi rodzinnych. To naturalne, że wielu rodziców nie może doczekać się chwili, gdy niemowlę wspólnie z nimi zasiądzie do stołu. Do tego na pewnym etapie rozwoju konieczne staje się wprowadzenie do diety malucha stałych pokarmów. Idealnym rozwiązaniem są krzesełka do karmienia, które pozwolą dziecku poznawać nowe smaki w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Z każdym dniem smyk staje się coraz ciekawszy otaczającego go świata, a dostosowany do jego potrzeb fotelik będzie świetnie stymulował jego prawidłowe dorastanie. Pozostaje jednak pytanie: od kiedy można stosować takie krzesełko do karmienia i jakie wybrać? Odpowiemy na to w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Mata dla niemowlaka - czym jest i od jakiego wieku można ją stosować? 0
Mata dla niemowlaka - czym jest i od jakiego wieku można ją stosować?

Mata dla niemowlaka to komfortowa przestrzeń, którą docenią szczególnie początkujący rodzice poszukujący sprawdzonych, stymulujących rozwój akcesoriów dziecięcych. Mata edukacyjna jest miejscem wspaniałej zabawy i wytężonej nauki pobudzającej zmysły. Rosnące zainteresowanie matą dla niemowlaka przy bogatej ofercie takich produktów na rynku rodzi wiele pytań. Czym ona jest i dlaczego warto po nią sięgnąć? Od którego miesiąca życia można stosować matę edukacyjną? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w wyborze takiej maty do zabawy dla dzieci, która wywoła szeroki uśmiech na twarzyczce niemowlęcia.

czytaj całość »
Kołyska dla niemowlaka - czy będzie dobrym wyborem dla dziecka? 0
Kołyska dla niemowlaka - czy będzie dobrym wyborem dla dziecka?

Przygotowanie pokoju dla niemowlęcia obfituje w liczne dylematy. Wielu przyszłych rodziców spędza znaczną ilość czasu, wybierając wyposażenie, które będzie funkcjonalne i komfortowe dla nowego członka rodziny. Im bliżej rozwiązania, tym wyraźniejsza staje się oś sporu: czy zdecydować się na kołyskę dla niemowlaka, czy może lepiej wybrać łóżeczko? Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Zarówno kołyski dla niemowląt, jak i łóżeczka mają swoje warte uwagi zalety i zdecydowane wady. W tym wpisie rzucimy nieco więcej światła na kołyskę dla dziecka i pomożemy rodzicom odnaleźć produkt, który doskonale spełni ich oczekiwania i będzie wspomagać prawidłowy rozwój szkraba.

czytaj całość »
Zabawa "w sklep" - czyli jak pobudzić wyobraźnię i rozwój intelektualny dziecka? 0
Zabawa "w sklep" - czyli jak pobudzić wyobraźnię i rozwój intelektualny dziecka?

Dziecięca wyobraźnia jest jak magiczna kraina, w której wszystko jest możliwe. Dlatego warto stworzyć dla swojego malucha inspirujące środowisko, które pobudzi jego umysł i wspomoże rozwój intelektualny. Jednym z doskonałych sposobów na to jest zabawa w sklep. Przez tę aktywność nie tylko rozwijasz kreatywność swojego dziecka, ale również możesz wprowadzić do jego pokoju przytulną przestrzeń dla wspólnych chwil. To, co wyróżnia zabawę w sklep, to nie tylko rozwijanie wyobraźni, ale również umiejętności matematyczne i społeczne.

czytaj całość »
Co zrobić, gdy dziecko nie chce się bawić samodzielnie? 0
Co zrobić, gdy dziecko nie chce się bawić samodzielnie?

Wspólna zabawa z dzieckiem to oczywisty, ważny sposób na budowanie więzi i wspieranie poprawnego rozwoju. Jednak każdy rodzic potrzebuje chwili odpoczynku, czy to żeby w spokoju napić się kawy, czy żeby zwyczajnie zadbać o siebie samego. Co robić, kiedy dziecko nie odpuszcza ani na sekundę i woła za każdym razem, kiedy rodzic odwróci wzrok? Nie ma żadnego magicznego środka, który niezawodnie zajmie malucha, ale są sposoby, żeby lepiej go zrozumieć i ćwiczyć dobre nawyki.

czytaj całość »
Pokój dla bliźniąt - jak go urządzić przy niewielkim metrażu? 0
Pokój dla bliźniąt - jak go urządzić przy niewielkim metrażu?

Dziecko potrzebuje dużo przestrzeni - miejsca do zabawy, do nauki, do odpoczynku, miejsce do przechowania wszystkich zabawek i gier. Ciężko jest zapewnić to wszystko przy niewielkim mieszkaniu. A kiedy dzieci jest dwójka? Sytuacja może wydawać się ciężka i trudna do rozwiązania. Na szczęście producenci zapewniają różnorodne rozwiązania, które mogą pomóc w stworzeniu miejsca dla bliźniaków, w tym praktyczne i estetyczne antresole dla dzieci. Nawet na ograniczonej przestrzeni można zbudować coś funkcjonalnego i przyjemnego.

czytaj całość »
Jak wspierać rozwój empatii u dziecka przy pomocy zabawek? 0
Jak wspierać rozwój empatii u dziecka przy pomocy zabawek?

Rozwój empatii jest niezwykle istotnym aspektem wychowania dziecka. Zdolność do rozumienia i odczuwania emocji innych osób oraz do wykazywania współczucia i troski stanowią fundamenty zdrowych relacji społecznych. Jednym ze sposobów, w jaki możemy wspierać rozwój empatii u dzieci, jest pomoc w doborze odpowiednich zabawek. Wbrew pozorom w początkowym etapie życia to właśnie one mogą pomóc ukształtować wrażliwość naszych pociech. W tym blogu przyjrzymy się temu, jakie zabawki mogą wspierać rozwój empatii u dzieci, pomagając im budować zdrowe relacje.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego biurka dla dziecka? 0
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego biurka dla dziecka?

Kiedy nadchodzi czas, aby zakupić pierwsze biurko dla dziecka, istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę. Biurko stanie się ważnym miejscem, gdzie nasze dziecko będzie spędzać czas na nauce, tworzyć rysunki oraz prace plastyczne. Na rynku dostępne są plastikowe, metalowe i drewniane biurka dla dzieci. Rodzice często zadają sobie pytanie - jakie biurko dla dziecka wybrać? Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z kilkoma istotnymi czynnikami, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. W tym artykule przedstawiamy ważne aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszego biurka dla dziecka.

czytaj całość »
Karuzela do łóżeczka — zbędny gadżet czy obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju? 0
Karuzela do łóżeczka — zbędny gadżet czy obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju?

Karuzela z pozytywką nad łóżeczko sprawdza się już dla 2-miesięcznego niemowlęcia. W tym okresie maluszek zaczyna wykazywać zainteresowanie otoczeniem. Z tego względu, że dostrzega kolory jasne i ciemne, kontury i ruch, jak również słyszy dźwięki, karuzela z pozytywką do łóżeczka sprawia mu zabawę i radość. Jednocześnie oferuje maluszkowi o wiele więcej niż ogrom uśmiechów. Jest ona bowiem od lat uznawana za zabawkę sensoryczną, wspierającą właściwy rozwój dziecka. Właśnie na tym zagadnieniu skupimy się w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Zabawki związane z gotowaniem — dlaczego warto podsuwać je dziecku? 0
Zabawki związane z gotowaniem — dlaczego warto podsuwać je dziecku?

Kuchnie dla dzieci to pomysł na jednocześnie ciekawą i bezpieczną zabawę w gotowanie, pieczenie, przygotowywanie deserów i napojów. Podczas aktywności kulinarnych do malucha docierają różne bodźce słuchowe, wzrokowe, dźwiękowe oraz dotykowe, które naturalnie wymagają przetwarzania sensorycznego. Skutecznie wpływają one zarówno na poszerzanie horyzontów myślowych dziecka, jak i jego zdolności manualne. Kuchnie dla dzieci wspierają rozwój sensoryczny — właśnie temu zagadnieniu poświęcamy dzisiejszy wpis.

czytaj całość »
Przewodnik po rozmiarach łóżek Maileg. Jakie łóżko wybrać dla myszki Maileg? 0
Przewodnik po rozmiarach łóżek Maileg. Jakie łóżko wybrać dla myszki Maileg?

Kolekcja Maileg zapewnia duży wybór łóżek, kołysek, kojców, kołysek i łóżeczek dziecięcych. Zastanawiasz się które łóżeczko będzie odpowiednie dla Twojej myszki Maileg, zapraszamy do lektury naszego przewodnika po rozmiarach łóżek Maileg, który z pewnością pomoże wybrać Ci odpowiednie łóżeczko dla Twojej myszki.

czytaj całość »
Jakie dekoracje wybrać do pokoju dziecięcego? 0
Jakie dekoracje wybrać do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to wyjątkowa kraina, w której malec czuje się najswobodniej. Dostosowane meble, zabawki i urządzenia to bardzo ważne aspekty wyposażenia tego pomieszczenia. Nie można jednak zapomnieć o dekoracjach, które go ożywią i uzupełnią wystrój. Dzięki nim dziecko będzie jeszcze lepiej czuło się w swoim pokoju. Pytanie brzmi: jakie dekoracje wybrać? Dzisiaj przedstawimy kilka propozycji, które świetnie sprawdzą się zarówno do pokoju dla dziewczynek, jak i chłopców.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy zakupie rowerka biegowego? 0
Na co zwrócić uwagę przy zakupie rowerka biegowego?

Błogi czas dzieciństwa wiąże się z beztroską zabawą i zapierającymi dech w piersiach przygodami na świeżym powietrzu. Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszymi dniami w końcu przyszedł odpowiedni moment na powrót do zabawy na zewnątrz. Dzieci czekały na ten moment całą zimę. Największą frajdę od lat sprawia im jazda na rowerze, a dzięki wynalezieniu rowerka biegowego aktywnością tą mogą cieszyć się nawet te najmłodsze szkraby.

czytaj całość »
Domek czy Zamek dla myszek Maileg – co wybrać? 0
Domek czy Zamek dla myszek Maileg – co wybrać?

Myszki Maileg mają piękne miniaturowe mebelki – stoliki i krzesła, łóżeczka, kuchnie, wanny, lodówki  a nawet akcesoria kuchenne i sprzęty gospodarstwa domowego. Wszystkie te mebelki i akcesoria można dowolnie aranżować, według własnego pomysłu w stylowym mysim Domku lub klasycznym, mysim Zamku. Co wybrać Domek czy Zamek Maileg?

czytaj całość »
Jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka? 0
Jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

Klocki to jedne z najlepszych dziecięcych zabawek. Z jednej strony rozwijają zdolności motoryczne, pobudzają kreatywność i świetnie integrują maluchy. Dlatego właśnie warto podarować dzieciom już od najmłodszych lat drewniane klocki. Czy różnią się one od ich plastikowych odpowiedników? I przede wszystkim – jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

czytaj całość »
Czy stojak baby gym stymuluje rozwój dziecka? 0
Czy stojak baby gym stymuluje rozwój dziecka?

Już od pierwszych miesięcy życia powinniśmy dbać o prawidłowy rozwój dziecka. W końcu to właśnie wtedy maluch poznaje świat i uczy się wielu istotnych umiejętności. Dzięki temu jest w stanie poradzić sobie z kolejnymi zadaniami, zaczyna rozumieć, jak funkcjonuje jego ciało czy po prostu odróżnia poszczególne kształty i kolory. Dlatego potrzebne są odpowiednie zabawki, które rozbudzą dziecięcą ciekawość. Jedną z nich jest stojak baby gym. Sprawdź, jak ten stojak wpływa na jego rozwój!

czytaj całość »
Drewniane kuchnie dla dzieci – jak wybrać najlepszą? 0
Drewniane kuchnie dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Jeszcze zanim kuchnia dla dzieci trafi do Twojego domu, zastanów się nad tym, co dzięki niej może zyskać maluch. Przede wszystkim poprawią się jego zdolności manualne, a do tego ćwiczy małą motorykę – odpowiada to za sprawność dłoni i palców. To nie jest wrodzona umiejętność, więc muszą ją rozwijać, a najlepiej to zrobią w trakcie zabawy. Zwróć również uwagę na to, że zabawkowa kuchnia dla dzieci poprawia kreatywność, zwiększa skupienie i precyzję ruchów.

czytaj całość »
Jaki namiot tipi dla dziecka wybrać? Ranking 0
Jaki namiot tipi dla dziecka wybrać? Ranking

Nie ma bardziej uniwersalnego elementu wyposażenia dziecięcego pokoju niż namiot tipi. Z jednej strony stanowi modną ozdobę, ale też może stać się wspaniałym miejscem zabaw. Zresztą tipi możesz rozłożyć zarówno w pokoju dziecka, jak i w ogrodzie. Kluczowe jest to, aby wiedzieć, jakie namiot tipi dla dzieci warto wybrać. Przyjrzyj się także naszemu rankingowi, by dokonanie zakupu stało się łatwiejsze.

czytaj całość »
Leżaczki i kołyski dla niemowląt – przyjemność bujania i kołysania 0
Leżaczki i kołyski dla niemowląt – przyjemność bujania i kołysania

Leżaczki i kołyski dla niemowląt to miejsce, w którym maluszek może wygodnie odpocząć i bezpiecznie zasnąć. Dla rodziców to sposób na odrobinę wytchnienia a także możliwość pogodzenia opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami. Leżaczek - kołyska może być prawdziwym wybawieniem w momencie, gdy mamy potrzebują mieć „wolne ręce’ i jednocześnie chcą mieć maluszka w zasięgu wzroku. Gdy maluszek bezpiecznie buja się na leżaczku, mamy w tym czasie mogą spokojnie krzątać się po domu nie tracąc kontaktu wzrokowego z dzieckiem. Maluszek również może z łatwością obserwować krzątających się po domu opiekunów.

czytaj całość »
Myszki Maileg – niezwykłe zabawki w pudełku od zapałek 0
Myszki Maileg – niezwykłe zabawki w stylu retro

Myszki Maileg to nietuzinkowe zabawki, które pozwalają dziecku rozwijać umiejętności i wprowadzać do zabawy elementy codziennego życia. W ofercie znajdziemy całą rodzinę myszek, które mieszkają w pudełkach od zapałek. Opakowania te również stają się nieodłącznym elementem zabawy, ponieważ mogą służyć jako domek, skrytka lub łóżeczko dla ulubionej myszki.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl