Nauka języków przez zabawę - gry do nauki

0
Nauka języków przez zabawę - gry do nauki

Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie przygody z językiem obcym niż pierwsze lata życia dziecka. Do najskuteczniejszych metod przyswajania nowych słówek i zwrotów na wczesnym etapie rozwoju należą gry językowe. Polegają one na nauce angielskiego i innych języków poprzez zabawę. Wprowadzenie śmiechu i radosnej atmosfery pozwala podtrzymać zainteresowanie malucha i zachęca do rozwijania ważnych umiejętności. Jakie są najlepsze gry do nauki języków obcych? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się najefektywniejszym technikom, dzięki którym poznawanie nowych wyrażeń stanie się dla najmłodszych czystą przyjemnością. Zapraszamy!

Zalety nauki języka angielskiego przez zabawę

Nauka angielskiego, niemieckiego i innych języków przez zabawę pozwala maksymalnie wykorzystać niespożyte pokłady energii u dziecka. Gry sprzyjają dłuższej koncentracji uwagi, a dostarczane przez nie bodźce, zaspokajają naturalną ciekawość świata. Dzięki temu skutecznie zapobiegają nudzie, która stanowi największe wyzwanie podczas nauczania. W rezultacie dzieci przyswajają materiał błyskawicznie i z ogromnym zaangażowaniem. Miła, wypełniona radością aura zapewnia komfortowe warunki do oswajania się z brzmieniem obcych wyrazów i intuicyjnego wykorzystywania nowo poznanych wyrażeń bez niepotrzebnego stresu. Dlatego nauka języka angielskiego przez zabawę ma pozytywny wpływ nie tylko na rozwój wyobraźni i kształtowanie umiejętności abstrakcyjnego myślenia, ale także zdolności komunikacyjne. Maluchy szybciej zapamiętują słówka i używają ich spontanicznie, bez lęku i niepotrzebnych barier.

W przypadku najmłodszych, aspirujących poliglotów największe efekty przynosi wykorzystanie odpowiedniego kontekstu komunikacyjnego. Nauka angielskiego przez zabawę dla dzieci opiera się na tworzeniu połączeń między doświadczeniem a opisującymi je słowami i zwrotami. W rezultacie maluchy poznają język poprzez praktyczne zastosowanie konkretnych wyrażeń w różnych sytuacjach. Gry wspierają także zapamiętywanie i utrwalanie nowej wiedzy podczas aktywności, np. wspólnych spacerów i posiłków. Wprowadzenie przyjemności do nauki umila cały proces, a elementy współzawodnictwa budują i podtrzymują motywację, niezbędną do osiągania sukcesów na każdym polu.

W co można się bawić, aby ćwiczyć angielski poprzez zabawę?

Sprawdzonych sposobów na efektywną naukę angielskiego poprzez zabawę nie brakuje, co pozwala na wybranie metody adekwatnej do wieku, poziomu zaawansowania i zainteresowań malucha. Prezentujemy najciekawsze propozycje, dzięki którym dziecko pokocha wspólne ćwiczenia, a jego postępy wprawią w zdumienie nauczycieli i opiekunów.

Anglojęzyczne książeczki

Wiele maluchów uwielbia przeglądać ulubione książki z mamą i tatą, dlatego podczas nauki języka warto sięgnąć po takie w wersji anglojęzycznej. W jaki sposób można je wykorzystać? Anglojęzyczne książeczki są idealne do zabawy w zgadywanki i wskazywanie, jeśli połączymy je z lekturą ciekawej zawartości. W rezultacie najmłodsi z radością zaczną nazywać ludzi, zwierzątka, kolory i kształty obecne na ilustracjach. Starsze pociechy będą czerpać przyjemność z odpowiadania na pytania dotyczące czytanki i z zapałem wskażą różnice między obrazkami.

Piosenki i wierszyki 

Nauka angielskiego poprzez zabawę, śpiew, taniec i recytację aktywizuje wiele zmysłów i ułatwia łączenie skojarzeń, dzięki czemu sprzyja efektywnemu zapamiętywaniu. Idealne do przyswajania nowych słówek i zwrotów u najmłodszych świetnie sprawdzą się także u starszaków. Najlepsze anglojęzyczne wierszyki, piosenki, rymowanki i łamacze językowe można łatwo znaleźć w licznych książkach i internecie. Największą popularnością cieszą się takie utwory, jak “Head, Shoulders, Knees and Toes” oraz śpiewany alfabet. W rezultacie dzieci osłuchują się z brzmieniem słówek i przyswajają je w sposób naturalny.

Fiszki dla najmłodszych

Po fiszki podczas nauki języków obcych bardzo chętnie sięgają dorośli, a ich liczne wersje przeznaczone dla najmłodszych są gwarancją znakomitych efektów. Wystarczy wybrać kolorowe karty związane z niedawno omawianym materiałem i rozłożyć je na podłodze. Następnie należy wypowiadać na głos słowa i zwroty znajdujące się na obrazkach, a zadaniem dziecka będzie dotknięcie odpowiedniej fiszki tak szybko, jak to tylko możliwe. Karty wprowadzają do nauki angielskiego więcej dynamizmu, a stopniowe zwiększanie poziomu trudności dostarcza frajdy zarówno pociesze, jak i opiekunowi, pozwalając uzyskać pełne zaangażowanie.

Interaktywna zabawka edukacyjna do nauki języków obcych TIMIO

interaktywna zabawka do nauki języków obcych

Idealnym sposobem na naukę języków poprzez zabawę jest interaktywna zabawka edukacyjna TIMIO. Zawiera ona 5 dysków z treściami audio, które wspierają rozumienie ze słuchu, oswajają z brzmieniem wyrazów i pozwalają na lepsze zapamiętywanie nowych zwrotów. Maluchy mają dostęp do materiałów o różnej tematyce: od alfabetu i liczb, przez zwierzęta i przedmioty, aż po bajki, piosenki i rymowanki. W komplecie znajduje się aż 60 ćwiczeń dźwiękowych, a zestaw startowy zapewnia 90 minut wspaniałej przygody z 8 językami. Poza nauką angielskiego i niemieckiego przez zabawę, maluchy mogą poznać również francuski, hiszpański, włoski, holenderski, portugalski i polski. W rezultacie dziecko uczy się nowego słownictwa i kształtuje prawidłową mowę, komunikację i motorykę. Zabawka edukacyjna TIMIO zapewnia także podstawy do rozpoczęcia nauki drugiego lub trzeciego języka.

Gry językowe - efektywna nauka od najmłodszych lat

Nie ma lepszej metody na skuteczną naukę języków obcych u najmłodszych niż wykorzystanie elementów gier i zabaw. Łącząc zdobywanie nowej wiedzy z radosną rozrywką pozwalają w pełni zagospodarować potencjał malucha. Nie tylko pomagają poznawać słówka i zwroty w sposób naturalny i intuicyjny, ale także wymykają się monotonii, skutecznie skupiając i podtrzymując uwagę. Nauka angielskiego i innych języków przez zabawę dla dzieci powinna przy tym uwzględniać zarówno wiek i etap rozwoju, jak i zainteresowania i pasje pociechy. Dzięki temu zapewniamy maluchowi komfortowe warunki, które zachęcają uczestnictwa we wspólnych zajęciach i fascynujących aktywnościach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl