Jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

0
Jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

Jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

Klocki to jedne z najlepszych dziecięcych zabawek. Z jednej strony rozwijają zdolności motoryczne, pobudzają kreatywność i świetnie integrują maluchy. Dlatego właśnie warto podarować dzieciom już od najmłodszych lat drewniane klocki. Czy różnią się one od ich plastikowych odpowiedników? I przede wszystkim – jakie drewniane klocki warto wybrać dla dziecka?

Najpopularniejsze drewniane klocki – jakie warto kupić?

Jeśli nie wiesz, jakie klocki drewniane spodobają się Twojemu dziecku, to koniecznie skorzystaj z naszych wskazówek. W ten sposób przekonasz się, który produkt sprawdzi się dla rocznego dziecka, a który dla starszego np. czteroletniego szkraba. Koniecznie zwróć uwagę na to, że możesz kupić obecnie wiele rodzajów klocków drewnianych, np. edukacyjne, które wpłyną dodatkowo na pozytywny rozwój Twojego dziecka.

Klocki drewniane dla 1,5 rocznego dziecka

Podczas wybierania odpowiednich klocków dla dziecka koniecznie zwróć uwagę na to, do kogo są one kierowane. Producent zazwyczaj daje wskazówkę na temat tego, w jakim wieku powinny być dzieci, do których kierowany jest konkretny zestaw klocków.

Kiedy chcesz kupić klocki dla 1,5 rocznego dziecka, to możesz postawić na dwa rodzaje – tekturowe oraz drewniane. Najważniejsze, aby poszczególne elementy były duże, ale niezbyt ciężkie.

 

 

Klocki drewniane dla dwulatka

Klocki dla 2 latka powinny być kolorowe i przyciągać uwagę. To droga do sukcesu, aby wzbudzić zainteresowanie malucha i zachęcić go do pełnego radości układania domków, wież i innych budowli. Świetną opcją na prezent w postaci klocków dla dwulatka są klocki kartonowe Piramidka Zoo od Little Dutch. Nadal warto zwracać uwagę na to, aby poszczególne elementy były duże, by uniknąć ryzyka zadławienia, ale warto też szukać coraz kreatywniejszych rozwiązań, takich jak choćby wózek z klockami Flowers Little Dutch.

 

Klocki drewniane dla 3 latka

Trzy latki są coraz ciekawsze świata, dlatego wybierz dla malucha w takim przypadku klocki, które zarówno uczą, jak i bawią. Dobrym przykładem mogą być drewniane klocki edukacyjne. Niech maluch uczy się kształtów i kolorów, zanim przejdzie do nauki liter i cyfr. Zatem świetnym pomysłem będą klocki drewniane od Jabadabado srebrne czy też drewniany pociąg z klockami Safari Jabadabado.

 

Klocki drewniane dla 4 latka

Dla czterolatka także warto wybrać klocki, które uczą i bawią. Jak wiadomo, nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. Pomocne mogą okazać się klocki drewniane Alfabet Astrup, które posiadają nadruk z literkami. Kiedy dziecko nauczy się odróżniać litery już w tym wieku, znacznie szybciej nauczy się czytać i pisać, a w przedszkolu poradzi sobie śpiewająco.

Klocki mogą też uczyć odróżniania różnych zwierząt, a w tym celu dobrym pomysłem będą urocze klocki Arka Noego.

Nie zapomnij też o tym, że w wieku 4 lat maluchy uwielbiają kreatywne zabawy. Drewniana kolejka Tender Leaf Toys stanie się zatem strzałem w dziesiątkę i to niezależnie od płci dziecka. W końcu dobra zabawa to taka, która nie ma ograniczeń i rozwija wyobraźnię. Gdy maluch wcieli się najpierw w budowniczego, a później w konduktora, będzie znakomicie się bawił.

 

Drewniane klocki dla dziewczynki

Dopasuj klocki dla dziewczynki nie tylko pod pryzmatem koloru różowego, ale też zwróć uwagę na wiek, stopień trudności i zainteresowania dziecka. Z jednej strony świetnie mogą sprawdzić się produkty typowo dziewczyńskie, np. kamieniczka drewniane klocki Little Dutch. Jednak nie zapomnij, że wiele dzieci, niezależnie od płci, kocha drewniane tory samochodowe, jak np. model od Jabadabado. Ekscytacja związana z budowaniem toru, a później jeżdżenie po nim dołączonymi do zestawu autkami zapewnia wiele zabawy i to nie tylko chłopcom!

Klocki drewniane dla chłopca

Chcesz podarować chłopcu klocki, które na wiele godzin zapewnią mu wyśmienitą zabawę? Żaden problem, ale pamiętaj, by wcześniej zwrócić uwagę na jego zainteresowania! Wielu chłopców jest pełnych energii i lubią często zmieniać miejsce swoich zabaw, dlatego warto dla niego wybrać wózek z klockami Ocean Little Dutch. W ten sposób maluch zabierze je ze sobą do salonu, ogródka, na balkon czy w odwiedziny do dziadków.

Oto przykłady innych ciekawych klocków drewnianych dla chłopca – drewniana kolejka XXL Little Dutch czy też klocki drewniane las Jabadabado.

Na co zwrócić uwagę, kupując klocki drewniane?

Podczas wybierania klocków kieruj się nie tylko ich wyglądem czy rekomendowanym wiekiem, chociaż oba aspekty mają duże znacznie. Duże znaczenie odgrywa także materiał, z którego zostały wykonane klocki. Modele z drewna są ekologiczne, estetyczne i solidne, więc będą dobrym pomysłem. Zwróć uwagę, czy ich powierzchnia jest gładka oraz, czy zostały odpowiednio zabezpieczone przy pomocy bezpiecznej dla dzieci wodnej farby lub lakieru.

Duże znaczenie ma także cena. Dokonaj zakupu w naszym sklepie, aby zaoszczędzić, gdyż często oferujemy też naprawdę korzystne promocje.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl