Leżaczki i kołyski dla niemowląt – przyjemność bujania i kołysania

0
Leżaczki i kołyski dla niemowląt – przyjemność bujania i kołysania

Leżaczki i kołyski dla niemowląt – przyjemność bujania i kołysania

Leżaczki i kołyski dla niemowląt to miejsce, w którym maluszek może wygodnie odpocząć i bezpiecznie zasnąć. Dla rodziców to sposób na odrobinę wytchnienia a także możliwość pogodzenia opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami. Leżaczek - kołyska może być prawdziwym wybawieniem w momencie, gdy mamy potrzebują mieć „wolne ręce’ i jednocześnie chcą mieć maluszka w zasięgu wzroku. Gdy maluszek bezpiecznie buja się na leżaczku, mamy w tym czasie mogą spokojnie krzątać się po domu nie tracąc kontaktu wzrokowego z dzieckiem. Maluszek również może z łatwością obserwować krzątających się po domu opiekunów.

Niemowlęta uwielbiają bujanie i kołysanie. To najlepsza stymulacja zmysłów, jaką możemy im zapewnić. Kołysanie uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, przez co ułatwia usypianie. Doskonale wycisza emocje po całym dniu wrażeń a także jest pomocne np. podczas ząbkowania czy choroby.

Dziecko jeszcze w łonie matki doświadcza przyjemnego ruchu kołysania. Delikatne kołysanie kojarzy się maluszkom z tym, co przyjemne i bezpieczne. To dlatego wpływa ono tak kojąco na samopoczucie dziecka i jego prawidłowy rozwój. Dzięki kołysaniu maluszek zyskuje większą świadomość swojego ciała oraz poznawania świata przez zmysły. Delikatne bujanie wzmacnia jego układ mięśniowy a także rozwija wyobraźnie przestrzenną. Leżaczki i kołyski dla niemowląt to najchętniej wybierane przez rodziców gadżety wyprawkowe.

Leżaczek dla niemowląt - zalety

Maluszek z pewnością najchętniej cały dzień przytulałby się do mamy. Leżaczki i bujaczki dla niemowląt to miejsce, w którym maluszek może wygodnie odpocząć i bezpiecznie zasnąć. Dla rodziców to sposób na odrobinę wytchnienia a także możliwość pogodzenia opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami.

Mamy najchętniej korzystają z leżaczka w chwili, gdy muszą wykonać codzienne obowiązki domowe jak chociażby przygotowanie posiłku. Leżaczek - bujaczek może być prawdziwym wybawieniem w momencie, gdy mamy potrzebują mieć „wolne ręce’ i jednocześnie chcą mieć maluszka w zasięgu wzroku.

Gdy maluszek bezpiecznie buja się na leżaczku, mamy w tym czasie mogą spokojnie krzątać się po domu nie tracąc kontaktu wzrokowego z dzieckiem. Maluszek również może z łatwością obserwować krzątających się po domu opiekunów.

 

Leżaczek czyli huśtawka dla najmłodszych

Leżaczek – kołyska zostały stworzone z myślą o najmłodszych pociechach. Przeznaczone są dla dzieci od 3 miesiąca życia bowiem w tym okresie dziecko ma już w miarę rozwinięty kręgosłup, na tyle aby utrzymać jego stabilność. Został zaprojektowany tak, żeby maluszkowi było w nim nie tylko wygodnie, ale i miał zapewnione poczucie bezpieczeństwa.

Leżaczek zawiera poduszeczkę ze skrzydełkami chroniąca główkę i buźkę dziecka oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa a zatem możesz być pewna, że maluszek jest w pełni bezpieczny. Pamiętajmy zawsze o zapięciu dziecka pasami bezpieczeństwa oraz o ich właściwym wyregulowaniu.

Leżaczki dla niemowląt mają wygodne siedzisko z oparciem, które można regulować pod różnymi kątami. Za pomocą metalowego kółeczka, leżaczek można płynnie pochylać pod każdym kątem, od pozycji leżącej poprzez półleżącą do siedzącej. Dzięki temu maluszek może swobodnie leżeć a gdy nieco podrośnie siedzieć jak na typowej huśtawce dla niemowląt – aż do uzyskania wagi 25kg. Regulacja kąta oparcia jest szczególnie ważna ze względu na możliwość przyjęcia w nim dogodnej pozycji, tak aby kręgosłup niemowlaka nie był nadmiernie obciążony.

 

 

Leżaczek dla dziecka jest zmontowany i gotowy do powieszenia, lina zakończona jest metalowym kółkiem które mocujemy na hakach. Leżaczek można zamontować w sypialni czy w salonie bezpośrednio pod sufitem, na hakach. Latem idealnie sprawdzi się na zadaszonym tarasie. Niezwykłego uroku dodają naturalne, plecione liny, które prezentują się bardzo efektownie. Leżaczki dostępne są w kilkunastu kolorach do wyboru – idealnych zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca.

 

Kołyska powieszana dla niemowląt

Powieszana kołyska dla noworodków to również świetne rozwiązanie dla maluszków, które przyszły na świat. Kołyska wspiera rozwój intelektualny oraz emocjonalny niemowlaka bujanie w niej ma działanie kojące i uspokajające malucha. Wykazuje również pozytywny wpływ na motorykę dziecka. Dzięki bujaniu w naszej kołysce Twój szkrab szybciej nabędzie umiejętności motorycznych.

Kołyska dla niemowląt przeznaczona jest dla dzieci od narodzin do ok. 6 miesiąca życia, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć i osiągnie wagę 15 kg.

Przymocowana do sufitu, doskonale zaprezentuje się zarówno w pokoju dziecka, jak i salonie dodając mu uroku i niesamowitego wdzięku. Ponadto piękny, pikowany materiał w połączeniu z drewnianymi elementami i plecionymi linami, przykuje uwagę każdego i wprowadzi odrobinę nowoczesności do wnętrza.

To idealne miejsce do snu i relaksu dla noworodka, który nie potrafi jeszcze samodzielnie zmienić pozycji.  Taka kołyska jest jak bezpieczne gniazdko, w którym dziecko można delikatnie kołysać do snu w i w którym maluszek czuje się bezpiecznie jak w brzuchu mamy. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl