Karuzela do łóżeczka — zbędny gadżet czy obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju?

0
Karuzela do łóżeczka — zbędny gadżet czy obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju?

Karuzela z pozytywką nad łóżeczko sprawdza się już dla 2-miesięcznego niemowlęcia. W tym okresie maluszek zaczyna wykazywać zainteresowanie otoczeniem. Z tego względu, że dostrzega kolory jasne i ciemne, kontury i ruch, jak również słyszy dźwięki, karuzela z pozytywką do łóżeczka sprawia mu zabawę i radość. Jednocześnie oferuje maluszkowi o wiele więcej niż ogrom uśmiechów. Jest ona bowiem od lat uznawana za zabawkę sensoryczną, wspierającą właściwy rozwój dziecka. Właśnie na tym zagadnieniu skupimy się w dzisiejszym wpisie.

Karuzela z pozytywką to rozwój sensoryczny dziecka

Karuzela nad łóżeczko z pozytywką jest zabawką sensoryczną, bo składa się z elementów wizualnych, dźwiękowych i dotykowych. Są one bodźcami stymulującymi zmysły dziecka, dzięki którym maluszek szybciej rozwija wyobraźnię oraz ćwiczy pamięć i koncentrację. Karuzela z pozytywką do łóżeczka, która jest wyposażona w różne zabawki z kontrastowymi kolorami, kształtami i wzorami pozwala na doświadczenie zmysłowe słuchu i wzroku. W przeciwieństwie do statycznych grzechotek i misiów zazwyczaj kładzionych na posłaniu maluszka, ruchome zabawki najbardziej motywują go do obserwowania. Część z nich można nakręcić, aby poruszały się wokół własnej osi - będą wówczas stanowiły dodatkowy bodziec wzrokowy. Karuzela z pozytywką nad łóżeczko zaspokaja potrzebę zabawy, ale jednocześnie uspokaja malucha. Dźwięki i melodie są dobierane w taki sposób, aby jednocześnie absorbowały i wprawiały dziecko w stan głębokiego relaksu. Taka karuzela nad łóżeczko z pozytywką jest świetnym prezentem z okazji baby shower. O tym idealnym na roczek można przeczytać w tym wpisie.

Dlaczego warto wybrać drewnianą karuzelę do łóżeczka?

karuzela do łóżeczka

Drewniana karuzela do łóżeczka jest trwalsza i bezpieczniejsza dla dzieci od tej wykonanej z plastiku. Naturalny materiał cechuje wysoka wytrzymałość, która nadaje produktom długą żywotność. Dzięki wykonaniu z naturalnych, ekologicznych materiałów drewniana karuzela do łóżeczka zdobywa szczególne uznanie miłośników tradycyjnych zabawek. Ten aspekt może być kluczowy przy wyborze idealnego, trafionego prezentu dla dziecka bliskich osób. Zabawki wykonane z drewna są ponadczasowe. Taka karuzela z pozytywką nad łóżeczko pasuje do każdej aranżacji pokoju. Warto zadbać o odpowiednie przechowanie akcesorium, aby przetrwało dla następnych pokoleń. Karuzelę z pozytywką do łóżeczka zalicza się do pierwszych, najważniejszych zabawek każdego dziecka. Należy ją zdjąć, gdy tylko maluszek zacznie siadać. Warto wtedy zainwestować w zabawki edukacyjne, ponieważ ich celem jest wsparcie dziecka w nabywaniu swoich pierwszych umiejętności, takich jak raczkowanie, chwytanie i przytrzymywanie przedmiotów, pełzanie, chodzenie i mówienie. O zabawkach edukacyjnych można przeczytać w tym wpisie.

Jak często włączać karuzelę z pozytywką?

Karuzela z pozytywką do łóżeczka świetnie stymuluje zmysły, co przekłada się na szybszy rozwój malucha. Jednak nie powinna być ona włączona cały czas, aby mu się nie znudziła. Może również doprowadzić do przebodźcowania, co skutkuje rozdrażnieniem malucha. Taką karuzelę z pozytywką nad łóżeczkiem należy rozważnie włączać dziecku. Najlepiej wtedy, gdy jest ono mniej aktywne, ale zarazem chętne do zabawy. Wówczas kręcące się kolorowe misie, gwiazdki, zwierzątka i inne elementy wraz z muzyką będą absorbować malucha. Dzięki temu zapewnią mu dobry humor.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl