Pokój dla bliźniąt - jak go urządzić przy niewielkim metrażu?

0
Pokój dla bliźniąt - jak go urządzić przy niewielkim metrażu?

Dziecko potrzebuje dużo przestrzeni - miejsca do zabawy, do nauki, do odpoczynku, miejsce do przechowania wszystkich zabawek i gier. Ciężko jest zapewnić to wszystko przy niewielkim mieszkaniu. A kiedy dzieci jest dwójka? Sytuacja może wydawać się ciężka i trudna do rozwiązania. Na szczęście producenci zapewniają różnorodne rozwiązania, które mogą pomóc w stworzeniu miejsca dla bliźniaków, w tym praktyczne i estetyczne antresole dla dzieci. Nawet na ograniczonej przestrzeni można zbudować coś funkcjonalnego i przyjemnego.

Podstawowy problem urządzania pokoju dla bliźniąt

Pierwsza na myśl nasuwa się oczywista trudność, czyli przygotowanie wszystkiego podwójnie. Dwa łóżka, dwie szafy, dwa regały dla dzieci do pokoju. Jak można zaaranżować pomieszczenie, kiedy należy uwzględnić tyle rzeczy, a przy tym zapewnić obojgu dzieci komfort i wygodę? Popularnym rozwiązaniem jest stworzenie tak zwanego lustrzanego odbicia, czyli dwóch identycznych stron pokoju. Jeśli po jednej stronie pokoju wiszą szafki i tablica korkowa, takie same szafki i tablica powinny zawisnąć naprzeciwko. W ten sposób rodzeństwo będzie miało sprawiedliwie podzieloną przestrzeń i nie powinno odczuwać zazdrości wobec siebie.

Psycholodzy i pedagodzy zgodnie podkreślają, że nie można traktować bliźniąt jak jednej istoty. Należy pozwolić im wyrażać siebie i różnice między nimi. Ma to wpływ na aranżację pokoju, ponieważ trzeba uwzględnić dwa różne style, zainteresowania czy choćby ulubione kolory. Istotne jest, żeby obie wizje były uznane i traktowane sprawiedliwie.

Meble przydatne przy aranżacji pokoju bliźniaków

Przy niewielkim metrażu warto postawić na sprytne rozwiązania, które pomagają oszczędzić miejsce. Należy zacząć od łóżek, ponieważ to jedne z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju. Muszą umożliwiać komfortowy i bezpieczny sen. Świetnym rozwiązaniem dla bliźniąt będzie drewniane łóżko piętrowe, dzięki któremu oba maluchy będą miały identyczną przestrzeń.

regały dla dzieci do pokoju

Inną opcją na zachowanie przestrzeni będzie łóżko piętrowe z biurkiem, które zapewnia zarówno miejsce do spania, jak i do nauki oraz kreatywnego spędzania czasu. To ważne, żeby oboje dzieci miało do nich łatwy dostęp i mogły z nich korzystać, kiedy zechcą. Drewniane biurko dla dziecka to miejsce odrabiania prac domowych, czytania, rysowania i innych rozwijających zajęć.

Kolejnym elementem dziecięcego pokoju, którego nie można zignorować, jest miejsce do przechowywania ubrań i zabawek. Regały dla dzieci do pokoju powinny być wystarczająco duże, żeby pomieścić podwójną liczbę pluszaków, lalek i gier planszowych. Warto pomyśleć o tym, żeby rozdzielić dostępną przestrzeń, na przykład przydzielając obojgu dzieci konkretne półki. Podział musi być równy, żeby żadne z rodzeństwa nie czuło się potraktowane niesprawiedliwie. Tak samo można zająć się drewnianą szafą do pokoju dziecięcego, która będzie musiała udźwignąć wszystkie dziecięce ubrania, często w dwóch zupełnie różnych stylach. Jasny podział półek i szuflad w obu przypadkach można podkreślić za pomocą naklejek z imionami lub oznaczenia kolorami.

Urządzenie pokoju dla bliźniąt przy niewielkim metrażu to nie lada wyzwanie. Na małej przestrzeni musi zmieścić się podwójna liczba mebli. Co istotniejsze, należy wziąć pod uwagę dwie osoby, które mogą mieć całkowicie różne osobowości, style i upodobania. Obie muszą zmieścić się w jednym pomieszczeniu, dzieląc wszystko po równo, żeby uniknąć pojawienia się zazdrości i poczucia niesprawiedliwego traktowania.

Wszystko jest jednak wykonalne, dlatego nie trzeba się martwić, a zamiast tego zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami oszczędzania przestrzeni. Specjalne meble takie jak piętrowe łóżka czy antresole pozwolą sprytnie zaaranżować przestrzeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl