Mata dla niemowlaka - czym jest i od jakiego wieku można ją stosować?

0
Mata dla niemowlaka - czym jest i od jakiego wieku można ją stosować?

Mata dla niemowlaka to komfortowa przestrzeń, którą docenią szczególnie początkujący rodzice poszukujący sprawdzonych, stymulujących rozwój akcesoriów dziecięcych. Mata edukacyjna jest miejscem wspaniałej zabawy i wytężonej nauki pobudzającej zmysły. Rosnące zainteresowanie matą dla niemowlaka przy bogatej ofercie takich produktów na rynku rodzi wiele pytań. Czym ona jest i dlaczego warto po nią sięgnąć? Od którego miesiąca życia można stosować matę edukacyjną? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w wyborze takiej maty do zabawy dla dzieci, która wywoła szeroki uśmiech na twarzyczce niemowlęcia.

Czym jest mata dla niemowlaka?

Mata dla niemowlaka doskonale łączy wspaniałą zabawę z kreatywnymi elementami wspierającymi prawidłowy rozwój małego człowieka. Są znacznie lepszym wyborem niż tradycyjny dywan. W zależności od oferty charakteryzują się bogatą gamą kolorów, zróżnicowanymi fakturami, ciekawymi, doczepianymi akcesoriami i wieloma innymi funkcjami. Dzięki temu mata dla niemowlaka to nie tylko miejsce wielkiej frajdy, ale również wielozmysłowej stymulacji, która dostarczy maluchowi ogromu nowych, interesujących bodźców. Maty edukacyjne są zazwyczaj dostępne w wersjach materiałowej i piankowej, z przeznaczeniem dla niemowląt i starszych dzieci.

Dlaczego warto sięgnąć po matę do zabawy dla dzieci?

Mata do zabawy dla dzieci ma wiele zalet, które czynią ją doskonałym wyborem dla rodziców pragnących zadbać o odpowiedni rozwój dziecka już od narodzin. Mata dla niemowlaka wywiera bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu psychoruchowego młodego organizmu. Stymuluje zmysły bogatą paletą kolorów oraz różnorodnością kształtów, faktur i doczepianych zabawek. Mnogość bodźców aktywuje zmysły wzroku i dotyku dziecka. Niektóre maty edukacyjne zawierają również grzechotki, pozytywki z kojącą melodyjką i inne drobiazgi wspomagające rozwijanie się aparatu słuchowego malucha.

Oprócz udowodnionego, pozytywnego wpływu na zdrowie, mata do zabawy dla dzieci może znacznie wspomóc przytłoczonych naporem obowiązków rodziców. Leżące na niej niemowlę z pewnością zachwyci się różnorodnością barw i kształtów znajdujących się na wyciągnięcie malutkich rączek.

Mata dla niemowląt do zabawy - od kiedy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

mata dla niemowląt do zabawy

Wielu rodziców zainteresowanych zakupem maty edukacyjnej zastanawia się, od kiedy może sprezentować ją swojemu dziecku. Z maty dla niemowląt do zabawy dzieci mogą korzystać już w pierwszych dniach życia, lecz wraz z szybkim rozwojem malucha, stanie się ona dla niego bardziej atrakcyjna mniej więcej w 3-4 miesiącu. To właśnie wówczas dziecko nauczy się rozpoznawać kolory. Mata dla niemowlaka z pewnością okaże się szczególnie przydatna, gdy maluch nauczy się przewracać z pleców na brzuch.

Etap rozwojowy dziecka powinien odgrywać najistotniejszą rolę podczas wyboru maty edukacyjnej. Inna mata dla niemowląt do zabawy sprawdzi się u kilkudniowego malucha, a inna w przypadku dziecka, które ukończyło 3 miesiące. Można to zauważyć już na przykładzie kolorystyki. Maty o kontrastowym zestawieniu barw są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które nie odróżniają większości kolorów. W późniejszym wieku warto postawić na matę kolorową, z zabawkami, dostarczającą dziecku wielu bodźców. Dzieci po ukończeniu 3 miesiąca życia z pewnością pokochają materiałową matę dla niemowląt z pałąkiem. Jest ona klasycznym wyborem na rynku mat edukacyjnych. Na rozciągniętym pałąku można łatwo zawiesić wybrane zabawki, pozytywki, grzechotki i inne akcesoria, które przysłużą się stymulacji zmysłów malucha. Leżące na macie dzieci chętnie sięgają rączkami do wiszących nad nimi kolorowych, szeleszczących przedmiotów. Należy jednak pamiętać, by liczba elementów znajdowała się w granicach rozsądku - zbyt wiele drobiazgów może drażnić i stresować malucha.

Mata edukacyjna - zadbaj o bezpieczeństwo i komfort!

Wybierając odpowiednią matę dla niemowlaka, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość wykonania - warto podarować maleństwu matę dostosowaną do jego potrzeb. Trzeba sprawdzić, czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa i czy nie zawiera wystających elementów. Rodzice starszych dzieci mogą zainteresować się matą edukacyjną z zabezpieczeniami antypoślizgowymi. Produkt powinien być także odpowiedniej wielkości, by mata nie ograniczała ruchów dziecka, co jest istotne u starszych dzieci - kilkutygodniowe maluchy zadowolą się mniejszą przestrzenią. Jednocześnie warto mieć świadomość, że większość mat na rynku nie wymaga ogromnej powierzchni i idealnie sprawdzi się w większości domów.

Wierzymy, że nasze wskazówki ułatwią wybór maty dla niemowlaka, która stanie się dla niego bezpieczną, fascynującą przestrzenią zabawy, a rodzice odetchną z ulgą, obserwując prawidłowy rozwój malucha.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl