Prezent dla 3-latka - co wybrać?

0
Prezent dla 3-latka - co wybrać?

Zastanawiasz się, jaki prezent dla 3-latka będzie najbardziej trafiony? Pamiętaj, że dzieci w tym wieku potrzebują przede wszystkim dużo przestrzeni do zabawy, jednak już teraz warto zadbać także o elementy edukacyjne. W tej roli doskonale sprawdzą się różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Jaki prezent dla 3-letniej dziewczynki lub chłopca sprawdzi się w takim wypadku najlepiej? Zobacz, co sprawi maluchom w takim wieku największą radość!

Jaki prezent dla 3-latka?

Jeśli masz w domu kilkuletnią pociechę to dobry czas, by zwrócić jeszcze większą uwagę na to, jakie zabawki dają jej największą radość. Dziecko w tym wieku stopniowo zaczyna nabywać konkretnych upodobań, dlatego wybierając prezent na 3 urodziny dobrze je uwzględnić wraz z jego potrzebami.

 

Zabawki drewniane

Dużą popularnością wśród prezentów dla kilkuletnich pociech cieszą się drewniane zabawki dla dzieci. Dlaczego? Decydując się na tego rodzaju produkty, masz pewność, że są one w pełni bezpieczne. Co więcej, zachwycają też pod względem wizualnym, a to ile dają radości podczas zabawy, sprawia, że nie trzeba za długo przekonywać do ich zakupu. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki kupić, to zdecyduj się właśnie na te, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do nabywania nowych umiejętności - szczególnie w zakresie rozwijania kreatywności.

Zabawki edukacyjne

Wybierając prezent dla 3-letniego chłopca czy dziewczynki poza upodobaniami dziecka, warto uwzględnić także funkcje edukacyjne, jakie dana zabawka może pełnić. Dzieci w tym wieku coraz szybciej przyswajają nowe umiejętności, co jest bardzo ważne dla ich rozwoju. Wśród zabawek edukacyjnych można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które doskonale sprawdzą się jako prezent na urodziny dziecka.

 

Układanki i puzzle - prezent rozwijający kreatywność

Jakie zabawki wpłyną na rozwój dziecka? Drewniane puzzle i układanki sprawdzą się w tej roli doskonale! 3-letni maluch chętnie będzie manipulował kolorowymi elementami, które można przekładać i wyjmować. Kostka edukacyjna, drewniane magnesy, a także łatwe gry logiczne to świetny pomysł na prezent dla chłopca lub dziewczynki w tym wieku.

Klocki - niezbędne w pokoju każdego dziecka

Myśląc nad zakupem zabawek dla dzieci dobrze zastanowić się nad tym, czego w pokoju dziecięcym nigdy nie powinno zabraknąć. Oczywiście są to klocki, które z pewnością w swoim dzieciństwie miał każdy. Dostęp do nich od tamtej pory stał się zdecydowanie o wiele łatwiejszy i dziś można wybierać spośród różnorodnych klocków - także drewnianych, które przybierają różną formę. Na przykład kamieniczek, miast lub innych motywów, które są dla dzieci interesujące.

Zabawki do odgrywania ról

Kilkuletni maluszek ma już coraz większą świadomość tego, co dzieje się wokół niego. Warto to wykorzystać i jako prezent dla 3-letniej dziewczynki lub chłopczyka wybrać zabawki, które pozwalają odgrywać różne role - być może tego rodzaju aktywność wpłynie na późniejsze marzenia dotyczące przyszłości?

Sprawdź inne polecane zabawki:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl